Chcesz kupić Subiekta, enovę lub inny system w chmurze?
Przejdź do CloudPort
Partner wdrożeniowy

Comp-Tech - współpraca z liderem wdrożeniowym enova365 na Dolnym Śląsku

Comp-Tech - współpraca z liderem wdrożeniowym enova365 na Dolnym Śląsku
Wdrożenia systemów wirtualnych dają wiele korzyści. Systemy chmurowe są elastyczne, atrakcyjne cenowo i komfortowe, dzięki czemu coraz więcej firm decyduje się z nich korzystać. Jednym z partnerów, który skorzystał z naszych usług, jest firma Comp-Tech, która poprzez usługi Itmation rozwiązała swoje problemy i poszerzyła ofertę o innowacyjny produkt dla klienta końcowego.

Zobacz, jak przebiegał proces pracy nad implementacją i obsługą systemu chmurowego.

Kim jest firma?

Historia

Comp-Tech to autoryzowany partner wdrożeniowy oprogramowania enova365. Historia firmy sięga lat dziewięćdziesiątych, kiedy na rynku królowało oprogramowanie MS DOS. Od tamtego czasu firma rozwija się, zdobywając doświadczenie.

Przełomowy moment

Przełomowe momenty w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa to podpisanie umowy partnerskiej z producentem systemu enova365 - Soneta - w 2007 roku i przekształcenie firmy w spółkę z o.o. w 2012 roku. Obecnie Comp-Tech uchodzi za krajowego lidera wdrażania rozwiązań chmurowych i lidera wdrożeniowego enova365 na Dolnym Śląsku.

Liczba klientów

Według danych Sonety spółka pozyskała do tej pory ponad 225 klientów. Dobre opinie użytkowników rozwiązań i liczne wdrożenia klasyfikują Comp-Tech jako markę godną zaufania.
 

Spełniamy potrzeby, rozwiązując problemy

System enova365 zaskarbił sobie serca użytkowników. Trzeba jednak przyznać, że system udostępniany w chmurze MS Azure jest rozwiązaniem hermetycznym. Producent oferuje samą platformę Azure ze względu na specyfikę technologii. Mimo swoich zalet przysparzają także wiele problemów z integracją i wdrożeniem, wobec czego wybór rozwiązań takich jak SaaS (model chmury obliczeniowej jako usługi), czy ASP (wynajem programów w internecie) wydaje się rozsądnym kierunkiem zmian, które sprzyjają realizacji potrzeb klientów.

Wybór nowego modelu świadczenia usług posunął Comp-Tech o krok w przód.
 

Początek współpracy

Wybór

Spośród wielu ofert firm na rynku spółka Comp-Tech wybrała właśnie Itmation. Wybór partnera poprzedziły liczne testy przeprowadzane w całej Polsce. Żadna firma poza Itmation nie zaoferowała jednak serwera do testów z kompletnym zapleczem IT.

Weryfikacja

Wirtualna przestrzeń pozwoliła zweryfikować pełen zakres implementacji enova365 i dostosować ofertę do klienta. Świadome podejście Itmation i jej unikalna oferta stanowiły dobry prognostyk przed rozpoczęciem kolejnych działań. Testy pozwoliły dokonać najlepszego wyboru.
 

Proces pracy nad wdrożeniem systemu

Współpraca z Comp-Tech rozpoczęła się od konfiguracji serwera testowego, którego potencjalni klienci używają do dziś. Z upływem czasu Itmation realizowała wiele usprawnień enovy w wersji Standard i Multi. Zmiany wymagały niekiedy specyficznych konfiguracji sprzętowych i licencyjnych, które przebiegały pod czujnym okiem inżynierów. Pełne wsparcie techniczne to wartość dodana transakcji, która w przypadku branży technologicznej jest nie do przecenienia.

Rezultat

Praca Itmation pozwoliła na stworzenie stabilnego środowiska chmurowego wykorzystywanego obecnie przez ponad 20 klientów w całym kraju, spośród których wielu to biura rachunkowe. Wdrożenia dały nowe możliwości w kwestii zakresu działań i nowych kontaktów biznesowych.
 

Korzyści dla partnera wdrożeniowego

Podstawowe korzyści płynące ze współpracy z Itmation to:

  • bardzo wysoka stabilność rozwiązań,
  • skuteczne i szybkie wsparcie inżynierów systemowych,
  • doskonała komunikacja na każdym etapie realizacji projektu.


W ramach usługi firma Comp-Tech otrzymała serwer Itmation połączony z enova365. Obie platformy dają biurom rachunkowym niespotykaną przewagę technologiczną. Za ich pomocą można pracować w jednej bazie klienta biura rachunkowego, wystawiać faktury bez wysiłku, rozliczać wspólne rachunki, czy zapewnić większą samodzielność w działaniach pracowników.

Jeśli klient końcowy i biuro rachunkowe korzystają ze wspólnego dostępu do serwera to np. faktury wystawione w module "Handel" są od razu dostępne do dekretacji księgowej w module „Księgowość”, który obsługuje biuro rachunkowe. Wszystkie dane znajdujące się w jednym systemie zapewniają komfort. Połączenie funkcjonalności wirtualnego serwera z enova365 to kwintesencja synergii.

Zobacz inne case study