Chcesz kupić Subiekta, enovę lub inny system w chmurze?
Przejdź do CloudPort
Partner wdrożeniowy

Współpraca Itmation i enova.expert

Współpraca Itmation i enova.expert

Branża klienta

enova.expert Sp. z o.o. jest doświadczonym partnerem wdrożeniowym, który zajmuje się wdrożeniem systemu enova365 marki Soneta. Spółka enova.expert powstała z połączenia firm Netis i Infotelcom. Specjalizacją firmy są wdrożenia oprogramowania dla działów handlowych, księgowości oraz kadr i płac. Zespół tworzony przez enova.expert to kadra specjalistów, która na koncie ma ponad czterysta wdrożeń dla działów handlowych, księgowości oraz działu kadr i płac. enova.expert współpracuje z małymi firmami i dużymi korporacjami, które mogą rozwijać poszczególne obszary swojego biznesu.

Potrzeby i wyzwania

Firma enova.expert stanęła przed wyzwaniem odpowiedzi na coraz większą ilość zapytań klientów. Dotyczyły one możliwości wynajęcia środowiska technicznego, które stanowi podstawę do wdrożenia systemu ERP. W obliczu potrzeb klientów, wybór odpowiedniego dostawcy stał się kluczowy, zwłaszcza, że spółka enova.expert nie inwestowała wcześniej w infrastrukturę umożliwiającą zdalne udostępnianie aplikacji. Współpraca z Itmation dała partnerowi wdrożeniowemu nowe możliwości. Odtąd mógł on korzystać z technicznego środowiska, do którego zaliczają się serwery, licencje na system operacyjny, bazę danych, backupy i wsparcie administracyjne. Wszystkie te aspekty w znacznym stopniu usprawniły realizację wdrożeń systemu enova365.

Wdrożone rozwiązanie

Pierwsze rozmowy na temat współpracy pomiędzy Infotelecom oraz Netisem a Itmation odbyły się na początku 2017 roku. Oferta Itmation doskonale spełniała wymagania techniczne klienta, który wymagał zdalnego dostępu do aplikacji. To, co wyróżnia ofertę Itmation na tle konkurencji to funkcja udostępniania środowisk wirtualnych dla wdrożeń systemów ERP. Kluczową umiejętnością okazało się dopasowanie środowiska do konkretnej skali wdrożenia. Firma Itmation zapewniła także kompletne zaplecze techniczne dla demo systemu enova365. Wybrane rozwiązania umożliwiły wdrożenie systemu bez konieczności instalacji i konfiguracji części technicznej, która zapewniana była w formie usługi. 

Wzajemne zaufanie i harmonijna współpraca zaowocowały realizacją wdrożenia w środowisku wirtualnym systemu enova365 dla dużego międzynarodowego dystrybutora i dostawcy produktów chemii przemysłowej.

Projekt wystartował z początkiem 2020 roku i obejmował przeniesienie całości rozwiązania z serwerów fizycznych zapewnianych przez partnera wdrożeniowego do środowiska chmurowego. Migracja dotyczyła użytkowanych przez Klienta modułów Handel, CRM, Księgowość oraz Kadry i Płace.

Większość modułów enova365 została przez enova.expert mocno zmodyfikowana i dostosowana do specyfiki działania klienta.

Wspólne wdrożenia: 

System/aplikacja - enova365 Standard oraz Multi. Moduły: Kadry i Płace, Księgowość, KPiR, Handel, CRM, Transport i spedycja, Zlecanie przesyłek.

Liczba obsługiwanych klientów - 6 firm w aktywnej obsłudze,

liczba stanowisk - ponad 40 użytkowników enova365 Standard i ponad 50 użytkowników enova365 Multi.

Reasumując, Itmation zapewniło enova.expert dostęp do wydajnego serwera wirtualnego wraz z licencjami Microsoft, warstwy dostępowej, usługi codziennego backupu środowiska oraz usługi wsparcia technicznego wraz z automatycznym systemem zgłoszeń serwisowych. 

Zalety rozwiązania

  • wydajność i niezawodność pracy środowisk wirtualnych,
  • wysoki poziom wsparcia technicznego oraz szybkość reakcji na zgłoszenia serwisowe czy zgłoszenia zmian,
  • szybkie i sprawne przygotowanie środowiska,
  • bezpłatny dostęp do środowiska testowego (na etapie presales),
  • doradztwo specjalistów Itmation w obszarze doboru rozwiązania na etapie uruchomienia usługi,
  • optymalizacja kosztów wdrożeń dzięki zapewnieniu nowej infrastruktury (brak kosztów zakupu własnego serwera).

Skuteczność i efekt

Efektem współpracy jest stworzenie bezpiecznego środowiska, które doceniają klienci. Itmation odpowiada za bieżące utrzymanie całej infrastruktury i dostępność do aplikacji. W toku rozwoju całe środowisko zostało przystosowane do obsługi ponad 20 użytkowników enova365 Standard i 10 w wersji Multi dla mobilnych przedsiębiorców. Usługa backupu została rozszerzona o wykonanie kopii zapasowych w odrębnej lokalizacji (backup offsite). Na specjalne życzenie klienta firma Itmation skonfigurowała również usługi dodatkowe, które pozwalają na szybszą wymianę informacji.  

Dzięki współpracy z Itmation możemy skupić się na naszej podstawowej działalności, nie przejmując się takimi sprawami jak awaria zasilania, łącza czy tak popularnym ostatnio ransomwarem. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zdążyliśmy się przekonać jak działa Itmation. Dlatego polecając Itmation wiemy, że dane naszych klientów stają się bezpieczniejsze, a nasze oprogramowanie szybsze.

Waldemar Lewandowicz, wiceprezes enova.expert Sp. z o.o.  

Zobacz inne case study