Chcesz kupić Subiekta, enovę lub inny system w chmurze?
Przejdź do CloudPort
Chmura

Aplikacje w chmurze - jak to działa?

Aplikacje w chmurze - jak to działa?

Odpowiedni system do zarządzania firmą w chmurze to klucz do prowadzenia  przedsiębiorstwa. Oprogramowanie klasy ERP pozwala na sprawne wykonywania zadań w każdym sektorze przedsiębiorstwa, a aplikacje w chmurze dodatkowo podnoszą funkcjonalność platform i pozwalają zyskać oszczędności, pełną kontrolę nad firmą, wygodę oraz bezpieczeństwo danych. 

Czym jest chmura obliczeniowa i jak działa?

Według definicji chmura obliczeniowa to zewnętrzna wirtualna przestrzeń, na której gromadzone są dane. Rozwiązanie zapewnia nowoczesny model organizacji pracy, oparty na usługach abonamentowych. Klienci korzystający z chmury mają szybki dostęp do najważniejszych danych oraz stałą opiekę nad całą infrastrukturą. Dostęp do wszystkich narzędzi za pomocą podłączenia komputera lub urządzenia mobilnego do internetu to duża wygoda, ale także nowe możliwości. Stałe zarządzanie firmą i pełna kontrola nad ważnymi dla niej procesami sprawiły, że z chmury korzysta dziś ponad 64% polskich przedsiębiorców i ilość ta ciągle rośnie. Aplikacje chmurowe dla firm to wręcz teraźniejszość.

Dlaczego warto wdrożyć aplikacje w chmurze?

Każdy przedsiębiorca powinien postawić na elastyczną platformę do działań biznesowych, której największymi zaletami jest możliwość dopasowania systemu do swoich potrzeb i uniknięcie zbędnych inwestycji. Chmura pozwoli Ci korzystać z takich zasobów, jakie w danej chwili są dla Ciebie niezbędne i uzyskać dostęp do aplikacji w chmurze z dowolnej lokalizacji i dowolnego urządzenia z systemem Windows, IOS, Mac OS lub Android. Aplikacje chmurowe działa bez instalacji pliku na urządzeniu, dodatkowo daje ono gwarancję ciągłości działania dzięki wysokiej niezawodności i wysokiej oszczędności.

Aplikacja w chmurze jest o wiele tańsza niż zakup i utrzymanie środowiska serwerowego, pozwala także na skrócenie czasu wykonywania codziennych czynności, a dzięki tworzeniu kopii zapasowych uchodzi za najbezpieczniejszy sposób przetwarzania ważnych danych. Dzięki naszej usłudze wdrożenia i wsparcia technicznego, korzystania z rozwiązań chmurowych jest jeszcze prostsze. 

Jak wdrożyć aplikację chmurowe dla firm?

Przejście do nowego systemu przebiega w kilku krokach. Aplikacje chmurowe dla firm są wdrażane w kilku krokach. Oto jak wygląda nasza współpraca z klientami.

1. Wybierz aplikację, która najlepiej  sprawdzi się w Twoim biznesie. Określ, z jakiej wersji aplikacji korzystasz lub jaką zamierzasz wdrożyć, jaką bazę danych zamierzasz użyć oraz czy chcesz używać połączenia z innymi rozwiązaniami? Jeśli tak, wskaż, jakie to są rozwiązania. 

Im więcej informacji nam przekażesz tym precyzyjniej dobierzemy pakiet usług.
Jeśli współpracujesz już firmą wdrożeniową, świetnie jeśli nas z nią skontaktujesz, wspólne działanie przyspieszy proces pracy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w doborze aplikacji, chętnie pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru, współpracujemy z wieloma firmami wdrożeniowymi w całej Polsce.

2. Po przedstawieniu wymagań przedstawimy Ci stosowną wycenę, którą otrzymasz do akceptacji. Przygotujemy i uruchomimy środowisko wirtualne dla Twoich aplikacji w zaledwie kilka godzin. Na tym etapie otrzymasz od nas dostęp do dedykowanego serwera lub serwerów.

3. Kolejnym krokiem jest przeniesienie Twoich aplikacji do naszej chmury. Tymi działaniami z naszym wsparciem zajmuje się partner wdrożeniowy.

4. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązania InsERT zainstalujemy wskazane aplikacje i przeniesiemy je do chmury wraz z całą bazę danych. 

5. Po instalacji aplikacji skonfigurujemy dostęp dla użytkowników. Chodzi także o dostęp z poziomu przeglądarki internetowej dla poszczególnych systemów. Nic nie instalujemy na Twoim komputerze - wystarczy nam jedynie urządzenie z dostępem do internetu. 

6. Skonfigurujemy rozwiązanie techniczne, tak aby Twoja praca i dane były bezpieczne. Zapewniamy codzienną archiwizację firmowych danych, zgodnie z wybranym planem backupu. 

7. Ostatnim krokiem jest udostępnienie gotowego do pracy środowiska. Otrzymasz od nas także wsparcie techniczne podczas użytkowania systemu. 

Przeniesienie aplikacji do chmury to znakomity sposób na rozwinięcie swojego biznesu i usprawnienie działań w wielu aspektach funkcjonowania firmy. Jeśli planujesz wdrożenie oprogramowania w wirtualnej przestrzeni, zdaj się na nasze usługi. Aplikacje chmurowe dla firm to nowa jakość pracy. Gwarantujemy udostępnienie stabilnej platformy, która przyczyni się do osiągania nowych celów w biznesie. Jeśli masz pytania, nasi eksperci chętnie rozwieją Twoje wątpliwości.

Chcę dowiedzieć się więcej

Zobacz inne artykuły