Chcesz kupić Subiekta, enovę lub inny system w chmurze?
Przejdź do CloudPort
Producent

Środowisko wirtualne Itmation dla Auratech

Środowisko wirtualne Itmation dla Auratech

Branża klienta

AuraTech to marka oferująca oprogramowanie Ramzes, które służy do zarządzania przedsiębiorstwem. Specjalizacja firmy to obsługa mikro i małych przedsiębiorstw. Ważnym obszarem ich działalności jest współpraca z biurami rachunkowymi, choć oprogramowanie znalazło swoje zastosowanie w wielu różnych branżach. Aplikacja Ramzes jest systemem prostym w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi i łatwej integracji z systemami sprzedażowymi, kurierskimi, bankowymi i platformami administracji państwowej. Udostępnienie aplikacji Ramzes w wersji chmurowej było naturalnym krokiem w rozwoju produktu i usług.

Potrzeby i wyzwania

Obserwując popularność rozwiązań chmurowych, nasz klient chciał umożliwić aplikacji Ramzes dostęp do systemu online. Poszerzenie funkcjonalności oprogramowania to odpowiedź na pytania klientów, którzy wyrażali chęć rozpoczęcia pracy w środowisku wirtualnym. Budowa własnego zaplecza technicznego byłaby o wiele bardziej kosztowna, dlatego w celu uruchomienia usługi Ramzes-Online firma postawiła na dostawcę usług hostingowych. W celu uruchomienia usługi konieczne było znalezienie stabilnego, skalowalnego i bezpiecznego środowiska wirtualnego, które zapewni dostęp zdalny do aplikacji w modelu SaaS. O wyborze partnera zadecydowało doświadczenie w dostarczaniu tego typu rozwiązań oraz możliwość wsparcia przy uruchomieniu usługi. 

Wdrożone rozwiązanie

Auratech planowała udostępnienie aplikacji w modelu SaaS. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które zapewni nam pracę na zdalnym pulpicie. Firma Itmation dostarczyła wymagane środowisko, umożliwiając konfigurację usługi Ramzes-Online. Seria testowych instalacji umożliwiła precyzyjne oszacowanie kosztów finalnej usługi dla klienta końcowego. Środowisko wirtualne zbudowane w oparciu o technologię Microsoft to elastyczna platforma dla usług online. 

Wspólne wdrożenie: 

System/aplikacja - aplikacja Ramzes, enova365, wdrożone moduły - PKPiR, Ryczałt, KH, Amortyzacja, Płace, Magazyn, Sprzedaż, enova365 Kadry Płace.

Liczba obsługiwanych klientów - 130 firm.

Liczba stanowisk - prawie 370 użytkowników równoczesnych. .

Proces współpracy

Pierwsze komercyjne usługi dla klientów uruchomiliśmy w 2015 roku. Początkowo wykorzystaliśmy instalację pracującą w środowisku Windows Server. Obecnie, po ponad pięciu latach współpracy przeszliśmy na wieloserwerowe środowisko, obsługujące coraz większą liczbę klientów. Aktualnie z usługi Ramzes-Online korzysta ponad 130 firm. Każdego dnia ponad 370 użytkowników łączy się zdalnie do aplikacji, by wykonywać codzienne zadania w swojej pracy.

Zalety rozwiązania

  • wygodny dostęp do nowoczesnej usługi,
  • bezpieczeństwo danych dzięki systematycznym backupom,
  • dostęp do aktualnej wersji Ramzesa Online,
  • możliwość zapewnienia atrakcyjnych kosztów za usługę Ramzes Online,
  • wszystkie zmiany usług są realizowane bardzo sprawnie,
  • udostępnienie środowiska elastycznego w rozbudowie.

Skuteczność i efekt

Zapewniliśmy firmie Auratech dostęp do nowej usługi Ramzes - Online, dzięki której mogli zaspokoić potrzeby klientów. Innowacyjny system zapewnił klientom końcowym nową funkcjonalność w atrakcyjnej cenie. Pewny i stabilny system to efekt wysokiej jakości usług wdrożeniowych oraz testów i serwisu całej infrastuktury.

Polecam firmę Itmation jako partnera biznesowego. Współpracę podjęliśmy pod koniec 2015; w tym czasie liczba kont (użytkowników naszej aplikacji) systematycznie rosła, co jest najlepszym dowodem wysokiej jakości samej usługi, jak i dobrych relacji biznesowych z firmą Itmation. Współpraca przebiega bez zakłóceń; zamówienia wprowadzane są sprawnie, wszelkie potrzeby względem środowiska realizowane są terminowo i profesjonalnie. Firma Itmation dba o rzetelne informowanie nas o wszystkich działaniach istotnych dla bezpieczeństwa i pracy na Ramzesie-OnLine. Kontakt z firmą jest przy tym sympatyczny i godny polecenia.

 Arkadiusz Przybylski, Wiceprezes Zarządu, AURA Technologies Sp. z o.o. 

Zobacz inne case study