Chcesz kupić Subiekta, enovę lub inny system w chmurze?
Przejdź do CloudPort
Producent

Środowisko wirtualne Itmation dla wdrożeń programów Reset2

Środowisko wirtualne Itmation dla wdrożeń programów Reset2

Branża klienta

Firma Reset2 to twórca oprogramowania do wspomagania zarządzania firmą, do których należy R2firma oraz R2płatnik. Obie te platformy zdobyły już dużą popularność wśród przedsiębiorców. Początek działalności firmy datuje się na 2004 rok, w którym firma podjęła współpracę z globalną marką SAP. Od tego czasu stale rozwija swoją ofertę, ugruntowując pozycję na rynku aplikacji kadrowo-płacowych. Ważnym obszarem działań marki jest dostarczanie rozwiązań dla biur rachunkowych, dla których R2płatnik, R2fk, R2księga są głównym narzędziem pracy i podstawą świadczenia usług.

Potrzeby i wyzwania

Wraz z rosnącą popularnością rozwiązań chmurowych, wśród klientów korzystających z oprogramowania Reset2 pojawiła się chęć przejścia do platformy wirtualnej. Zarówno Itmation, jak i Reset2 otrzymywały pytania o umieszczenie aplikacji w chmurze. Naturalnym krokiem było przygotowanie wspólnego modelu obsługi klienta zainteresowanego usługą chmurową.

Wdrożone rozwiązanie

Zdalne udostępnianie aplikacji oferowane przez Itmation stało się sposobem na wygodną pracę użytkowników programów marki Reset2. W wyniku zapytań klientów, zespoły techniczne obu firm spotkały się i omówiły sposób implementacji rozwiązań w środowisku wirtualnym. Wspólny model współpracy okazał się na tyle skuteczny, że działa do dziś. 

W ramach usługi dostarczyliśmy:

 • odpowiednio sparametryzowane środowisko wirtualne,
 • możliwość przeniesienia do chmury programów użytkowanych przez klienta,
 • zdalny dostęp do oprogramowania oraz utrzymanie i wsparcie techniczne usług.

Model pozwala na dostarczenie każdej ze stron pełnej obsługi klienta chmurowego w ramach swojej specjalizacji. Firma Reset2 zarządza warstwą aplikacyjną zapewniając kompleksowe wsparcie merytoryczne dla klienta. Z kolei Itmation gwarantuje pełną dostępność do aplikacji, jej stabilne działanie i bezpieczeństwo.

Wspólne wdrożenia

System/aplikacja - aplikacje R2Firma, R2Płatnik.

Liczba obsługiwanych klientów - 15 firm.

Liczba stanowisk - ponad 50 użytkowników równoczesnych.

Proces współpracy

Pierwsze wspólne wdrożenia systemu zostały zrealizowane w 2015 roku. Dotyczyły implementacji programów do obsługi sprzedaży i księgowości - takich jak R2firma, R2fk i R2faktury. W kolejnych latach współpraca rozwinęła nowe obszary, takie jak wdrożenia dla biur rachunkowych i zdalny dostęp do aplikacji R2płatnik. Dzięki rozpowszechnieniu chmury liczba wspólnie zrealizowanych wdrożeń wzrosła od 2019 roku. Aktualnie Reset2 i Itmation obsługują wspólnie kilkunastu klientów. 

Zalety rozwiązania

 • wszechstronne wsparcie klienta końcowego,
 • optymalna wydajność i stabilność systemu w chmurze,
 • zapewnienie klientom dostępu do platformy o każdej porze, z każdego urządzenia mobilnego,
 • możliwość doboru optymalnego wdrożenia pod względem kosztów i wydajności,
 • zdalny serwis i pomoc merytoryczna,
 • możliwość przeniesienia do środowiska chmurowego już posiadanych programów,
 • zdalny dostęp do wirtualnej infrastruktury,
 • bezpieczeństwo pracy i ochrona danych przy backupach.

Skuteczność i efekt

Efektem współpracy było stworzenie bezpiecznego środowiska, przyjaznego użytkownikom. Przeniesienie oprogramowania do chmury dało wiele nowych możliwości, które docenili klienci. Po wdrożeniu systemu można w łatwy sposób przenieść się do wirtualnej infrastruktury, integrując swoje oprogramowanie. Klienci zyskali nową funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo, które zapewnia techniczne utrzymanie oraz kompletny serwis platformy.

Współpraca z Itmation układa się wzorowo. W razie jakichkolwiek problemów możemy liczyć na szybką i kompetentną pomoc. Udostępnione środowisko testowe pozwoliło na dokładnie przetestować i dostosować programy do pracy „chmurowej”. Dzięki uprzejmości Itmation klienci mogą bezpłatnie testować pracę na zdalnych aplikacjach przed podjęciem decyzji o zakupie. Polecam wszystkim współpracę z rzetelnym i kompetentnym partnerem, jakim jest Itmation.

Marek Ratajczak, Solution Architect, Reset2.pl Sp. z o.o. 

Zobacz inne case study