Chcesz kupić Subiekta, enovę lub inny system w chmurze?
Przejdź do CloudPort
Producent

Współpraca z producentem aplikacji InsERT

Współpraca z producentem aplikacji InsERT

Kim jest nasz partner ?

Firma InsERT jest liderem w branży programów dla małych i średnich firm, jest twórcą popularnych platform takich jak Subiekt czy Rewizor. Rozwiązania oferowane przez naszego partnera zdobyły uznanie u klientów i są powszechnie stosowane przez polskich przedsiębiorców. Od początku istnienia działalności firma InsERT sprzedała ponad 850 000 licencji na oprogramowanie, a każdego dnia z ich produktów korzysta blisko 450 000 firm. Mimo stabilnej pozycji na rynku nasz partner nieustannie się rozwija i wciąż oferuje dla odbiorców swoich usług nowe rozwiązania takie jak produkty serii Nexo i Nexo Pro. 

Marka InsERT to także twórca platformy Vendero, która pozwala założyć sklep internetowy lub stronę internetową w kilka minut. Chcąc odpowiadać na wszelkie zapotrzebowania swoich klientów firma oferuje również takie rozwiązanie jak Subiekt 123, pozwala ono na dostęp do programu sprzedażowego dla mikroprzedsiębiorstw, które nie mają potrzeby korzystania z pełnej wersji tego oprogramowania. 

Spełniamy potrzeby, rozwiązując problemy

Aplikacje InsERT zostały zaprojektowane do działania na serwerach własnych, na których zazwyczaj są one w większości przypadków instalowane. Firma InsERT, chcąc zaspokoić potrzeby klientów, postanowiła wykorzystać potencjał rozwiązań chmurowych dla aplikacji zarządzania przedsiębiorstwem, gdzie małe i średnie firmy wymagają dużej elastyczności, która pozwala przystosować się do potrzeb współczesnego rynku, przy niskim nakładzie finansowym. Potrzebą firmy InsERT było stworzenie rozwiązań pozwalających na zdalne udostępnianie aplikacji wspierających działania swoich klientów.

Początki współpracy 

Itmation widząc rodzący się potencjał rozwiązań chmurowych opracowało rozwiązanie techniczne i biznesowe pozwalające na bezpieczne, wydajne i atrakcyjne kosztowo zdalne udostępnianie aplikacji wspierających działanie firm.

Wraz z firmą InsERT opracowano produkt Subiekt Online, który jest dedykowany głównie dla mikro i małych przedsiębiorców.

Jest to usługa typu SaaS, gdzie klient w ramach jednego abonamentu ma możliwość korzystania z licencji na aplikację, otrzymuje przy tym również moc obliczeniową, przestrzeń dyskową oraz ma zapewniony bezpieczny, zdalny dostęp do Subiekta GT bez konieczności jego instalacji na lokalnym komputerze. Dodatkowym atutem w tym rozwiązaniu jest możliwość korzystania z niego także na urządzeniach z systemami Android, iOS czy Mac OS. 

Chcąc odpowiedzieć również na potrzeby tych przedsiębiorców, którzy korzystali z Subiekta czy Rewizora już od pewnego czasu i potrzebowali rozwiązania chmurowego, uzgodnione zostały warunki techniczne hostowania w infrastrukturze Itmation licencji aplikacji InsERT. 

Gdzie jesteśmy teraz ? 

Na początku usługi Itmation związane były głównie z aplikacjami InsERT, gdzie koncentrowały się one wokół chmurowego dostępu do aplikacji Subiekt GT. Z czasem zapotrzebowanie było coraz większe, naturalnym więc krokiem było zapewnienie im dostępu także do pozostałych aplikacji serii GT - głównie do Rachmistrza i Rewizora. Po pierwszym roku współpracy firmy obsługiwały razem ponad kilkudziesięciu klientów. 

Kolejne lata współpracy Itmation i InsERT pozwoliły:

  • zoptymalizować obsługę drukarek fiskalnych w środowisku rozproszonym, 
  • zapewnić możliwość podpisu elektronicznego,
  • dostarczyć usługę szybkiej migracji baz danych do środowiska chmurowego, 
  • dodać możliwość hostingu aplikacji nowej generacji. 

Wspólne wdrożenia: 

System/aplikacja - Subiekt, Rewizor, Rachmistrz, Gratyfikant, Biuro - wszystkich generacji GT, nexo, nexo PRO.

Liczba obsługiwanych klientów - Subiekt Online - 40 firm.

Hosting aplikacji InsERT - ponad 200 firm.

Liczba stanowisk - Subiekt Online - ponad 50 użytkowników równoczesnych, hosting aplikacji InsERT - ponad 1200 użytkowników równoczesnych.

Aktualnie ponad  20% udostępnianych przez Itmation aplikacji InsERT dotyczy Subiekta, Rewizora czy Gratyfikanta w wersji nexo i nexo PRO. 

Wdrożenie usługi dla sieć restauracji Charlie Food & Friends. 

Firma ta należała do jednych z pierwszych naszych klientów, którzy skorzystali z usługi Subiekt Online początkowo tylko dla dwóch pracowników.

Dziś zapewniamy temu klientowi środowisko do pracy dla wielu spółek w tym też tych działających za granicą. Oferująć im obsługę księgowości, kadr i płac - wszystko w oparciu o rozwiązania InsERT - system Navireo oraz całą gamę aplikacji serii GT.

Obecnie, w drugiej połowie 2021 roku, z platformy chmurowej dla aplikacji InsERT zapewnianej w Itmation korzysta:

  • ponad 250 podmiotów gospodarczych,

  • ponad 1200 użytkowników codziennie łączy się zdalnie do Subiekta, Rewizora czy Rachmistrza.

Korzyści dla naszego partnera wdrożeniowego 

Dzięki wieloletniej współpracy z naszym partnerem dziś możemy zapewnić wysokiej jakości obsługę dla firm z wielu branży między innymi handlowej, rachunkowej czy kadrowo-płacowej. 

Niezależnie od branży rozwiązanie jakie oferujemy we współpracy z InsERT pozwalają końcowym klientom uwolnić się inwestycji we własny sprzęt IT, jego utrzymanie, i konfigurację. Nasza usługa pozwala klientom InsERT na koncentrację na własnym biznesie, a wydajność, elastyczność, bezpieczeństwo i wsparcia technicznego w obszarze IT dostarczone jest przez nas w formie usługi abonamentowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu rośnie elastyczność wykorzystania aplikacji InsERT, a także lojalność klientów dzięki zapewnieniu rozwoju wykorzystania aplikacji na każdym etapie życia firmy.

Zobacz inne case study